druk uv

Wypełnij formularz zamówienia lub 


Skontaktuj się z nami

Prosimy podać dane kontaktowe. Na podany adres e-mail wyślemy wycenę.

Druk UV – rewolucyjna metoda druku na wszystkim z białym poddrukiem

Technologia druku, która umożliwia wykonywanie wysokiej jakości, trwałych nadruków na dowolnym materiale. Przedstawiamy druk UV, czyli metodę drukowania wykorzystującą specjalny tusz polimerowy. W tej technice nadruk powstaje poprzez napylenie tuszu na wybraną powierzchnię, a następnie utwardzenie go światłem ultrafioletowym z lamp LED. To prawdziwa rewolucja w świecie materiałów drukowanych! Jakie możliwości daje druk UV? Na jakich materiałach można go stosować? Jakie są jego zalety?

Bezpośredni druk kolorowy na:


– drewnie, sklejkce, płycie MDF
– papierze i kartonie
– plastiku
– szkle
– pcv
– plexi
– folii PET
– dibond i aluminium

m.in. długopisy, ołówki, opakowania, torby papierowe oraz różne gadżety reklamowe

Maksymalny format zadruku – 300×420 mm / wysokość do 150 mm

Druk UV – na czym polega? 

Druk UV polega na napylaniu tuszu polimerowego na płaską powierzchnię, na którą ma zostać przeniesiona dowolna grafika, motyw, logo, napis lub zdjęcie. Nieodłącznym elementem drukowania w technologii UV jest naświetlanie wydruku światłem ultrafioletowym, emitowanym przez lampy LED. Maszyna do druku UV to zaawansowany ploter drukujący – stołowy (przeznaczony do drukowania na sztywnych materiałach).

Druk na wszystkim?

Druk UV umożliwia skuteczne i efektowne zadrukowywania płaskich powierzchni dowolnych materiałów, praktycznie bez żadnych ograniczeń co do koloru, faktury czy stopnia połysku / matu, a także wielkości i kształtu. Druk UV to technologia wykorzystywana jest przede wszystkim w branży marketingowo-reklamowej, do produkcji wysokiej jakości materiałów POS: różnego rodzaju ekspozytorów, standów, stojaków i dyspenserów oraz nieograniczonej liczny rozmaitych gadżetów firmowych / reklamowych.

Nasze realizacje:

Poprzedni
Następny

Druk UV – na plexi

Plexi, czyli szkło organiczne (PMMA) to materiał szeroko wykorzystywany w branży marketingowej i reklamowej, przede wszystkim do tworzenia różnego rodzaju, mniejszych i większych, konstrukcji, m.in.: ekspozytorów, podstawek i półek. Druk UV można wykonać na dowolnym obszarze roboczym plexi, zadrukowując całą powierzchnię konstrukcji lub znakując jej fragment (np. nadrukowując logo lub grafikę). 

Druk UV – na dibond i aluminium

Technologia drukowania UV pozwala na skuteczne i trwałe zadrukowywanie również takich materiałów jak dibond (płyty kompozytowe składające się z dwóch warstw aluminium i wypełnienia polietylenowego) – z gładką lub wręcz śliską powierzchnią. Szyldy, tablice i tabliczki z dibondu doskonale wpisują się w nowoczesne, eleganckie przestrzenie biurowe i mogą być z powodzeniem stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Druk UV na dibondzie umożliwia wyeksponowanie na płytach dowolnych napisów i grafik oraz logo – precyzyjnie i dokładnie, z wiernym odwzorowanie kolorów i ich nasycenia oraz z zachowaniem wszelkich detali projektów. 

Druk UV – na drewnie, sklejce i płycie MDF

Drewno, sklejka oraz wszelkiego rodzaju płyty meblowe można ozdabiać i/lub personalizować poprzez nadruk UV. Drukowanie w tej technologii wykorzystywane jest między innymi do tworzenia regałów i półek do ekspozycji wybranych produktów w sklepach, zwłaszcza w sytuacji, gdy ważny jest ekologiczny charakter zaprojektowanego mebla. 

Druk UV – na papierze i kartonie

Drukowanie w technologii UV umożliwia wykonywanie najwyższej jakości materiałów reklamowych, marketingowych, szkoleniowych lub innych na niemal każdym rodzaju papieru. Druk UV na papierze gwarantuje maksymalną trwałość wydruku oraz jego najwyższą jakość, dlatego to tę technologię wydruku wybiera się obecnie najczęściej m.in. to produkowania m.in. plakatów i bilbordów, ulotek i folderów (reklamowych lub informacyjnych) oraz wizytówek i zaproszeń ślubnych (i nie tylko!). Za pomocą druku UV można również dowolnie personalizować kartonowe opakowania, pudełka czy sendboxy. 

Druk UV – na szkle

Drukowanie na szkle jeszcze nigdy nie było tak proste i tak efektowne! Druk UV na szkle umożliwia naniesienie bezpośrednio na szybę lub lustro dowolnej grafiki, motywu lub wzoru, z fotograficzną jakością. 

Druk UV – na PCV i folii

PCV jest uniwersalnym materiałem, który wykorzystuje się do tworzenia rozmaitych produktów i gadżetów. Produkty z PCV mogą charakteryzować się różnym stopniem elastyczności, listwy cenowe i reklamowe oraz sztywne: tabliczki, szyldy, litery, panele ścienne, rury itp.. Każdą płaską powierzchnię wykonaną z PCV można zadrukować sięgając właśnie po technologię druku UV. Drukowanie w technologii UV może być realizowane na materiale PCV / folii PCV w każdym kolorze, również na folii przezroczystej, również z zastosowaniem białego koloru. 

Zalety druku UV:

  • wszechstronność druku UV – wydruki UV mogą być wykonywane na praktycznie każdej płaskiej powierzchni, bez względu na jej fakturę, kolor czy stopień połysku; drukowanie w technologii UV realizowane jest m.in. na plexi, PCV, dibondzie, drewnie i szkle itd.; ponadto drukować można na materiałach w każdym kształcie, a zadrukowany materiał można poddawać dowolnej obróbce;
  • fotograficzna jakość wydruku UV – decydując się na wykonanie nadruku w technologii UV mamy pewność, że jakość wydruku będzie idealna, z wiernie odwzorowanymi kolorami i ich nasyceniem (plotery drukujące drukują z użyciem kombinacji atramentów kolorowych i koloru białego) oraz precyzyjnie oddanymi wszelkimi detalami projektu;
  • najwyższa trwałość druku UV – wydruki zrealizowane w technologii UV mogą być z powodzeniem stosowane wewnątrz i na zewnątrz, nie wchodzą a reakcję z powietrzem i wodą, są optymalnie odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych (niskich i wysokich temperatur, opadów, promieniowania słonecznego); jeśli nadruk zostanie dodatkowo zabezpieczony warstwą laminatu – zyska jeszcze wyższą ochronę, również przed uszkodzeniami mechanicznymi;
  • przyspieszony proces produkcji – wydruki UV nie wymagają suszenia, są od razu po wykonaniu wydruku gotowe do użycia lub ewentualnej dalszej obróbki;
  • bezpieczeństwo pracowników obsługujących plotery drukujące i bezpieczeństwo użytkowników gotowych materiałów z nadrukami UV – podczas drukowania w technologii UV nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje czy drażniące zapachy, wolne od jakichkolwiek szkodliwych substancji są również gotowe produkty z nadrukiem UV;
  • możliwość tworzenia wypukłych elementów (np. dla osób niedowidzących i niewidomych) – drukowanie w technologii UV pozwala na wykonanie wielokrotnego nadruku i osiągnięcie efektu pożądanych wypukłości wybranych elementów.